НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Ліга 1. 35-ий тур. "Марсель" - "Бастія" 2:1. Відкладена радість ###

Головний арбітр: Себастьєн Морейра (Бельфор)
Голи: Андре-Пьєр Жиньяк 12, Андре-Пьєр Жиньяк 81 - Флорьян Товен 46
"Марсель": Стів Манданда, Кассім Абдалла, Ніколя Нкулу, Лукас Мендес, Джої Бартон, Жордан Айю, Андре-Пьєр Жиньяк, Жеремі Морель, Морган Амальфітано (Моду Сугу 62), Жак Алаіксіс Ромао (Фуед Кадер 82), Матьє Вальбуена
"Бастія": Мікаель Ландро, Сільвен Маршаль (Жеремі Шоплен 65), Туафілу Мауліда, Жак Фаті (Жюльєн Сабле 14), Жюльєн Пальмьєрі, Флорьян Товен, Яннік Каюзак (Гаель Ангула 80), Фетхі Харек, Жером Ротен, Антоні Модест, Жіль Сіоні
Попередження: Жюльєн Пальмьєрі 49

В "Марселя" зараз особлива роль. Зрозуміло, що для себе команди вирішує одне завдання: здобуття срібних нагород і кваліфікація в груповий етап Ліги Чемпіонів 2013/14. Але, формально, провансальці відтягують трохи урочистий момент коронації "ПСЖ". Перемога в сьогоднішньому матчі, крім перспектив збереження 2-го місця, залишала провансальцям теоретичні шанси на Чемпіонство, а от "Бастія" змагалась за очки, які б майже повністю убезпечили корсиканців від вильоту: "Нам потрібно набрати всього кілька балів, щоб точно зберегти прописку в еліті – сказав перед поєдинком головний тренер "Бастії" Фредерік Антц. - І ми хочемо набрати потрібні очки в матчі проти "Марселя". Ми самі вершимо свою долю, і ми хочемо опинитися десь між десятим і чотирнадцятим місцем. Ми гідні цього".

Втім, бажання корсиканців не зовсім співпадали з їх можливостями. Один удар у площину воріт за весь перший тайм – постарався Туафілу Мауліда – навряд чи на такий здобуток розраховував Фредерік Антц. Інша справа – "Марсель". Впевнено почали господарі і вже на 12-ій хвилині рахунок в матчі було відкрито. Вибігли провансальці в контратаку, Жордан Айю віддав на Вальбуену, Матьє – далі на Жиньяка, а Андре-Пьєр розібрався як великий майстер: прибрав м'яча під себе, а другим дотиком завдав обвідного удару – Ландро був безсилим.

Ліга 1. 35-ий тур.

Можливо, й хотіли провансальці після цього діяти в своїй улюбленій манері – другим номером, з оглядкою на власні володіння, але вже дуже пасивно вели себе гості, тому гравці "Марселя" продовжили свої атакуючі пориви. Лукас Мендес замикав подачу Вальбуени з кутового – поперечина, Жиньяк ледь не скористався помилкою Ландро – голкіпер виправився. Той же Жиньяк потім ще раз пробивав по воротах після того, як легко був обіграний Сільвен Маршаль, але знову на висоті був Ландро.

Так і проходив матч – з акцентом на атаки "Марселя". Якби провансальцям до перерви вдалось відзначитись ще раз – хоча б на 44-ій хвилині, коли Жиньяк пробивав після передачі Вальбуени і м'яч сколихнув поперечину – друга половина зустрічі була б формальністю...- А так практично відразу після виходу футболістів з підтрибунного приміщення ситуація перевернулась з ніг на голову. Флорьян Товен протягнув м'яча метрів 20-ть і завдав вбивчого для Манданди удару – тепер то в провансальців перед очима замайоріли всі невикористані раніше нагоди...-.

До них додався і випад Моргана Амальфітано вже за рахунку 1:1 – здавалось, м'-ячу нікуди було дітись після удару 28-го номера як не в сітку воріт, але Ландро в останній момент витягнув догори руку і перевів шкіряного за лицеву. Відзначились "транжирством" також Жордан Айю і Моду Сугу – сенегалець, наприклад, вже й Ландро обіграв, але Пальмьєрі в підкаті виніс м'яча з власних воріт.

Господарі сьогодні зробили видатну роботу і було б верхом нелогічності, якби матч завершився мировою. Не дозволив статись несправедливості Жиньяк, який скористався черговою шикарною передачею Вальбуени, промчався правим флангом, пошив у дурні захисника і пробив без шансів для Ландро – 2:1.

Закономірно. "Марсель" тримає курс на Лігу Чемпіонів.