НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

Голи: Лукас Мендес 43 - Радамель Фалькао 47, Еммануель Рівьєр 79
"Марсель": Стів Манданда, Ніколя Нкулу, Андре-Пьєр Жиньяк, Андре Айю, Дімітрі Пайєт, Жак Алаіксіс Ромао, Сулейман Діавара (Лукас Мендес 6), Бенжамен Менді, Род Фанні, Ганеллі Імбула Ванга (Сабер Хеліфа 87), Матьє Вальбуена (Жордан Айю 88)
"Монако": Даніель Субашіч, Фабіньо, Лейвін Курзава, Рікарду Карвалью, Жуан Моутінью (Андреа Раджі 90+2), Радамель Фалькао (Еммануель Рівьєр 72), Лукас Окампос, Яннік Феррейра-Каррасо, Мунір Оббаді, Ерік Абідаль, Жеремі Тулалан (Жессі Пі 9)
Попередження: Андре Айю 50, Бенжамен Менді 55 - Рікарду Карвалью 31, Фабіньо 39, Мунір Оббаді 66

Ліга 1. 4-ий тур.

Центральний матч туру відбувався на "Велодромі". Лідер чемпіонату приймав зухвалого новачка і одного з претендентів на місці в зоні Ліги Чемпіонів. "Марсель" сьогодні збирався довести, що не все в футболі можна купити за гроші...-

Провансальці, дійсно, матч намагались проводити з позиції сили. Гра спочатку була доволі в'язкою, яку час від часу команди розбавляли "креативними спалахами". Першими про свої плани натякнули гості, коли Феррейра-Каррасо замикав простріл з флангу Фабіньо – неточно вийшло. "Марсель" цей момент з колії не вибив. Навпаки, підштовхнув до рішучих дій попереду. Відповідь вийшла гідною – Жиньяк зіграв на підборі і сильно пробив метрів з 18-ти – проблема тільки в неточності була.

Так само – і в Андре Айю, який небезпечно пробивав після подачі Фанні і скидки саме від Жиньяка. Але на гол провансальці таки спромоглися. Мендес, який по ходу тайму замінив травмованого Діавара, прийшов на подачу кутового і вколотив м'яча в сітку воріт "Монако" – отримали "монегаски" "в роздягальню".

Втім, "Марсель" дістав "із роздягальні", якщо можна так виразитись. Підопічні Клаудіо Раньєрі зрівняли рахунок на початку другого тайму і, по суті, зламали хід боротьби. Символічно, мабуть, що забив Фалькао, від якого в кожному матчі чекають подвигів. Колумбієць вколотив м'яча в сітку воріт Манданди після прострілу зліва від Курзави – голу передував цілий ряд помилок захисників "Марселя".

Далі команди діяли на зустрічних курсах – практично, без в'язкості. Для "Марселя" така манера гри була незручною. Якби забив Андре Айю, після удару якого на 53-ій хвилині м'яч влучив у стійку, далі б підопічні Елі Бопа свого б не впустили.

Втім, гра нервів продовжувалась... В середині тайму гості ледь не повели в рахунку після моменту за участю Моутінью та Курзави – Манданда героїчно врятував свої ворота. Але "Монако" продовжував тиснути. Поступово курс із зустрічного перейшов в односторонній – "Марсель" вже повністю сконцентрувався на захисті власних воріт. Та коли на полі з'-явився Еммануель Рівьєр – захист провансальців не витримав. Зухвалому нападнику знадобилось менше десяти хвилин, щоб засмутити спокійного й холоднокровного Манданду. Спочатку Рівьєр загубив вихід один на один, але потім забив після пасу Моутінью та феноменального сольного проходу – Нкулу та Мендес тільки розглядали номер на спині Еммануеля.

Так от "Монако" підтверджує свої претензії на найвищі позиції. "Монегаски" доводять, що аванси команді було видано небезпідставно. Сезон обіцяє бути дуже цікавим.

Ніцца. Стадіон "Дю Ре". 14 962 глядача
Головний арбітр: Саїд Еннжімі
"Ніцца" - "Монпельє" 2:2
Голи: Тімоте Колодзейчак 18, Валентін Ейссерік 43 - Сулейман Камара 35, Сьяка Тьєне 53
"Ніцца": Давід Оспіна, Тімоте Колодзейчак, Дідьє Дігар, Крістіан Брюлс (Жеремі Пьє 66), Ерік Ботеак, Даріо Цвітаніч, Валентін Ейссерік (Алексі Босетті 80), Ллойд Палюн, Нампаліс Менді (Фабріс Абріель 76), Ромен Женеву, Жордан Амаві
"Монпельє": Лоран Піонньє, Даніель Конгре, Віторіно Хілтон, Сьяка Тьєне, Антоні Муньє (Джамель Бакар 46), Ремі Кабелла, Тедді Мезаг, Сулейман Камара (Яссін Жеббур 85), Абдулхамід Ель-Каутарі, Бенжамен Стамбулі, Віктор Монтаньо (Емануель Еррера 66)
Попередження: Жордан Амаві 50, Валентін Ейссерік 57, Даріо Цвітаніч 78 - Антоні Муньє 37, Ремі Кабелла 58, Джамель Бакар 69, Бенжамен Стамбулі 70, Джамель Бакар 84
Видалення: Джамель Бакар 84

Веселий матч видали "Ніцца" та "Монпельє". Крім чотирьох голів – ще вісім жовтих карточок та одна червона. Ніхто не хотів поступатись амбіціями. На результативний удар Колодзейчака гості відповіли голом Камара, а Ейссеріку відповів Сьяка Тьєне. Захисник, до речі, забиває в другому матчі поспіль, вириваючись у кращі бомбардири "Монпельє".

Сент-Етьєн. Стадіон "Жеффруа-Гішар". 26 091 глядач
"Сент-Етьєн" - "Бордо" 2:1
Голи: Ромен Амума 7, Лоік Перрен 50 - Людовік Обраньяк 90
"Сент-Етьєн": Стефан Рюффьє, Курт Зума, Жеремі Клеман, Бенжамен Корньє (Жан-Паскаль Міньо 76), Рено Коад, Фабіан Лемуан, Ромен Амума (Аллан Сент-Максімін 69), Лоік Перрен, Банель Ніколіце (Ібраім Сіссоко 72), Мустафа Байял Салл, Франсуа Клер
"Бордо": Седрік Карассо, Карлос Енріке, Людовік Обраньяк, Людовік Сане, Анрі Севе, Шейк Дьябате, Андре Бійого Поко (Аді Сако 88), Ярослав Плашіл, Ніколя Моріс-Белай (Жуссі 46), Феррейра Маріано (Жюльєн Фобер 46), Максім Пундж
Попередження: Фабіан Лемуан 40, Жеремі Клеман 59 - Ніколя Моріс-Белай 32

Виявляється, в "Сент-Етьєні" є життя й без Брандао. Сьогодні бразилець знову не приймав участі в грі, але його команда доволі впевнено розібралась в рідних стінах із "Бордо".

Роль лідера сьогодні взяв на себе Ромен Амума, через якого будувалась майже кожна атака "зелених". Не дивно – Ромен грав на позиції центрального нападника. І вже на 7-ій хвилині Амума опинився в потрібному місці і в потрібний час: пройшла передача з центру поля на правий фланг на Ніколіце, Банель, пройшовши трохи вперед, виконав дуже незручний для захисників "Бордо" простріл, на який відгукнувся Амума – так рахунок став 1:0.

Жирондінці ніяк не могли зібратись, щоб гідно відповісти супернику. М'яч в ногах гравців "Бордо" тримався непогано, але користі від цього аквітанці, практично, не мали. А господарі продовжували разюче контратакувати. Амума вже виводив на ударну позицію Корньє, але Бенжамен в дальній кут не влучив.

Наприкінці тайму "зелені", розуміючи, що ще один гол у ворота "Бордо", практично, вб'-є інтригу в цьому поєдинку, влаштували своєрідний штурм володінь Карассо, але жирондінці спільними зусиллями таки відбились. Втім, після перерви захист "Бордо" таки дав ще одну тріщину. Після подачі зі штрафного від Амуми Лоік Перрен в падінні головою переправив м'яча в сітку – то був удар, від якого "Бордо" вже не міг прийти до тями.

Господарі свідомо після цього віддали ініціативу гостям, але аквітанці атакували вже через "не можу". Вже в компенсований до основного час Обраньяк один гол відквитав, але це ні на розподіл очок, ні на враження про команди вже не впливало. Підопічні Франсіса Жийо, як здалось, програли поєдинок ще до його початку.

31-ше серпня

Ансі. Стадіон "Парк де Спорт". 12 669 глядачів
Головний арбітр: Клеман Турпен (Улінс)
"Евіан" - "Ліон" 2:1
Голи: Кевін Беріго 8, Кевін Беріго 34 - Жордан Феррі 50
"Евіан": Бертран Лаке, Джакаріджа Коне, Кевін Беріго (Моду Сугу 66), Седрік Барбоза (Факундо Бертольо 72), Даніель Васс, Юссуф Сабалі, Седрік Монгонгу, Олівьє Сорлен, Джонатан Менса, Бріс Джа Джедже, Фабріс Ере (Андрес Ескобар 86)
"Ліон": Антоні Лопеш, Анрі Бедімо, Бакарі Коне, Мілан Бишевац, Йоанн Гуркюфф (Яссін Бензья 45), Александр Лаказетт, Жордан Феррі (Фарес Балулі 82), Мігел Лопеш, Максім Гоналон, Арнольд Мвемба (Стід Мальбранк 66), Набіль Фекір
Попередження: Седрік Монгонгу 19 - Анрі Бедімо 24

Падіння "Ліону" продовжується...- Тепер вже можна з впевненістю говорити, що вдалий – навіть, феєричний старт "ткачів" був оманливим "першим враженням". Команда не витримує темпу і в стартовому матчі четвертого туру заслужено поступилась "Евіану".

Савойці, до речі, перебували у складному становищі. Справа не втому, що "Евіан" приймав "Ліон" в статусі останньої команди Ліги 1, а в тому, що "мінералка" в перших трьох турах показувала доволі тьмяну гру. Тому радість Паскаля Дюпре, яку він випромінював сьогодні після забитих голів своїх підопічних і після перемоги в цілому, є зрозумілою. Наставнику наче від серця відлягло.

"Ліон" виглядав безпомічно – як в нападі, так і в атаці. Вже на 8-ій хвилині гості пропустили разючу контратаку – Седрік Барбоза зі своєї половини поля знайшов зручною передачею Кевіна Беріго, а той вже спокійно втік від захисника і переграв Антоні Лопеша. Та для "ткачів" то було тільки початком проблем. От коли Беріго забив вдруге – тепер Кевін обігрався з Даніелем Вассом, вийшов з голкіпером один на один і справу зроблено – становище "Ліону" стало вкрай скрутним.

Другий тайм почався для команди Ремі Гарда оптимістично. Гол-красень Жордана Феррі, здавалось, поверне "ткачів" до гри. Але то було, як виявилось, тільки малою втіхою для колись грізного "Ліону" – "Евіан" більше шансів супернику не дав.

Друга поспіль поразка колективу Ремі Гарда у Лізі 1 – і друга поспіль безславна. Додаємо до цього виліт із Ліги Чемпіонів – і маємо провальний старт сезону.

Париж. Стадіон "Парк де Пренс". 44 943 глядача
Головний арбітр: Бенуа Бастьєн (Метц)
"Парі Сен-Жермен" - "Генгам" 2:0
Голи: Адріен Рабіо 90+2, Златан Ібрагімович 90+3
"Парі Сен-Жермен": Сальваторе Сірігу, Тьяго Сілва, Тьяго Мотта, Едінсон Кавані, Златан Ібрагімович, Алекс, Блез Матюіді, Максвелл, Езекіель Лавессі (Лукас Моура 64), Грегорі ван дер Віль, Хавьєр Пасторе (Адріен Рабіо 64)
"Генгам": Мамаду Самасса, Мустафа Діалло, Жонатан Мартінс Перейра, Клаудіо Бове, Мустафа Ятабаре, Юнусс Санхаре (Доріан Левек 84), Жеремі Сорбон, Ліонель Матіс, Рейнольд Леметр, Фатіх Атік (Тібо Жіресс 71), Крістоф Кербра
Попередження: Тьяго Мотта 58 - Фатіх Атік 71, Жонатан Мартінс Перейра 82

За крок, навіть, за півкроку від чергового розчарування був Лоран Блан, а разом з ним й тисячі вболівальників ПСЖ. Команда приймала на своєму полі новачка Ліги 1 – "Генгам" – і зіграла так, як і в кількох попередніх турах – з тотальною перевагою, але без належної реалізації моментів, а також без везіння. Парижани, очевидно, чимось прогнівили долю.

Сьогодні вона – доля – знову над ними сміялась і тільки наполегливість парижан змусила її повернутись до столичних обличчям. Розпочав ПСЖ з моменту Ібрагімовича: швед заробив штрафний, сам його й виконував – метрів з 25-ти нападник поцілив у стійку, а Лавессі на добиванні вдало зіграти не зміг. Взагалі, парижани дуже небезпечно для суперника розігрували свої стандартні положення. Кавані міг збивати після подачі кутового, а ще одного разу Тьяго Сілва та Тьяго Мотта ледь не вдвох замикали навіс також від кута поля – поперечина. Лоран Блан тільки розчаровано міг розводити руками...-

"Генгам" теж намагався атакувати, хоча, зрозуміло, масштаби наступальних дій бретонців з атаками парижан порівнювати не можна. Втім, хто знає, як би завершився матч, якби Мустафа Ятабаре використав свій шанс на 75-ій хвилині? Напевно, це парижан би надломило остаточно.

Але господарі не пропустили і, більше того, продовжували шукати щастя попереду...- Радості гравців ПСЖ не було меж на 92-ій хвилині, коли успіх їм приніс черговий стандарт. Тьяго Мотта подав, Алекс виграв боротьбу в повітрі і переправив м'яча далі- Самасса ситуацію ніби контролював, але в останній момент випустив шкіряного із рук – Адріен Рабіо покарав голкіпера за помилку. А через хвилину бретонці пропустили й вдруге: Самасса знову зіграв невпевнено, вийшовши необачливо на перехоплення і програвши боротьбу Златану – 2:0 – складна перемога ПСЖ.

Столичні свої три очки заслужили – вони працювали до останньої секунди матчу. Але й "Генгам" не байдикував. Втім, бретонці вимушені задовольнитись тільки честю.

Сошо. Стадіон "Огюст Бональ". 10 294 глядача
Головний арбітр: Себастьєн Десьяж (Сент-Етьєн)
"Сошо-Монбельяр" - "Аяччо" 0:0
"Сошо-Монбельяр": Сімон Пуплен, Себастьян Коршья, Тьєррі Дубаі, Карлао, Руа Конту (Саньін Прчіч 90+2), Себастьєн Руде, Ліонель Зума, Венсан Ногейра (Рафаель Діаш 76), Седрік Бакамбу (Абдул Камара 69), Жюльєн Фоссюрьє, Хоакім Ейкмайєр
"Аяччо": Гільєрмо Очоа, Грендді Перосо, Бенжамін Андре, Жан-Батіст Пьєрацці, Адріан Муту, Сігамарі Діарра, Мехді Мостефа, Лоран Боннар, Шахір Бельгазуані, Жосуа Надо
Попередження: Ліонель Зума 55 - Сігамари Діарра 46

"Аяччо" знову не забив, але й у свої ворота корсиканці не пропустили. Фабраціо Раванеллі вчить свою команду, в першу чергу, надійно грати в обороні. В перших чотирьох турах острів'яни пропустили тільки два голи, при тому, що мали в суперниках трьох представників Франції у єврокубках. А сьогодні "Аяччо" вистояв на "Огюст Боналі", хоча господарям й краще вдавалось завершувати свої атаки. Втім – мирова, яка для острів'ян в цьому чемпіонаті є вже третьою.

Реймс. Огюст Делон. 15 304 глядача
Головний арбітр: Бартоломеу Варела (Мало-ле-Бен)
"Реймс" - "Нант" 0:0
"Реймс": Коссі Агасса, Антоні Дево (Гаетан Курте 79), Одаір Фортес, Прінс Оньянге, Еліран Атар, Гаетен Шарбоньє, Мадс Альбек, Мікаель Такальфред, Айсса Манді, Антоні Вебер, Крістофер Гломбар
"Нант": Ремі Ріу, Папі Місон Джілободжі, Освальдо Віскаррондо, Габріель Січеро, Венсан Бессат, Філіп Джорджевіч, Фернандо Арістегіета (Фабріс Панкрат 73), Лука До, Алехандро Бедойя, Ісса Сіссоко, Жордан Верету (Бірама Туре 76)

Нічия, яка, напевно, задовольнила обидві команди. Для "канарок" – кожне очко на вагу золота, та й "Реймс" заліковий бал може вважати непоганим здобутком. В цілому, рахунок по грі: три удари у ствір воріт на дві команди (один – у "Реймса", два – в "Нанта") – красномовна статистика.

Лорьян. Стадіон "Ів Аленма - Ле Мустар". 15 188 глядачів
"Лорьян" - "Валансьєн" 1:0
Гол: Венсан Абубакар 14
"Лорьян": Фабьєн Одар, Бруно Екеле Манга, Абдулайє Садіо Діалло, Ян Жуффр (Жіль Суну 75), Венсан Абубакар, Маріо Леміна (Грегорі Бурійон 78), Рафаель Геррейро, Максім Бака, Ален Траоре (Матьє Кутадьєр 22), Кевін Монне-Паке, Уеслі Лотоа
"Валансьєн": Ніколя Пеннето, Давід Дюкуртью (Матьє Доссеві 56), Бро Ангуа, Тонго Думбія, Жан-Крістоф Баебек, Кенні Лала, Антоні Ле Таллек (Опа Нгетт 68), Хосе Саес, Руді Матер, Маор Мелісон (Аурелен Іонут Чіту 83), Саліу Сісс
Попередження: Максім Бака 90+3 - Руді Матер 34, Антоні Ле Таллек 43, Руді Матер 85
Видалення: Руді Матер 85

"Валансьєн" так і залишається командою-загадкою. "Лебеді" на початку сезону демонструють нестабільність, що не може возвеличувати колектив в очах прихильників. Сьогодні от "Валансьєн" програв "Лорьяну" – і що найважливіше: програв закономірно і по грі.

А "мерлузові", до речі, черговий раз підтвердили свій статус суто домашньої команди. Друга перемога в чемпіонаті – і друга в рідних стінах. Героєм "Лорьяна" став Венсан Абубакар, який на 14-ій хвилині скористався передачею Яна Жуффра і переграв Пенетто - 1:0.

Ренн. Стадіон "Де ла Рут де Лорьян". 20 307 глядачів
Головний арбітр: Ніколя Рейнвілл (Нім)
"Ренн" - "Лілль" 0:0
"Ренн": Бенуа Костіль, Жан-Армель Кана-Бійїк, Жюльєн Фере, Мевлют Ердінч, Нелсон Олівейра, Уеслі Саід (Джонатан Пітройпа 72), Жан Макун (Тьємуа Бакайоко 80), Венсан Пажо, Сільвен Арман, Ромен Данзе, Стівен Морейра (Джон Бой 13)
"Лілль": Венсан Еньяма, Флоран Бальмон (Суаліхо Мейте 72), Ідрісса Гана Гейє, Саломон Калу, Райан Мендеш (Дівок Орігі 74), Сімон Кьяер, Франк Берья, Ронні Родлен, Папе Ндіайє Суаре, Ріо Мавюба (Джонатан Делаплейс 90), Марко Баша
Попередження: Джон Бой 45+1 - Сімон Кьяер 23, Суаліхо Мейте 75

Тьмяну гру показали "Ренн" та "Лілль". Для "догів", поступово це стає вже фірмовим стилем. Від команди Рене Жирара феєричного футболу чекати марно – результат на першому місці. Сьогодні "Лілль" залишився задоволеним наполовину. Нічия на полі "Ренна" – не найгірший результат, але й бретонці зараз не той суперник, в матчі проти якого не можна розраховувати на максимальний здобуток.

Бастія. Арман Сезарі-Фюрьяні. 13 669 глядачів
"Бастія" - "Тулуза" 2:1
Голи: Клаудіу Кесеру 43, Крістіан Ромарік 67 - Мартін Брайтвайт 57
"Бастія": Мікаель Ландро, Себастьєн Скіллачі, Крістіан Ромарік, Туафілу Мауліда (Флорьян Распантіно 57), Вахбі Хазрі, Клаудіу Кесеру (Жюльєн Сабле 89), Жюльєн Пальмьєрі, Яннік Каюзак, Франсуа Модесто, Дрісса Діакіте, Ілан (Фетхі Харек 40)
"Тулуза": Алі Аамада, Іссіага Сілья, Клеман Шантом, Мартін Брайтвайт, Етьєн Дідо (Адріен Регаттен 77), Урош Спаіч, Оскар Трехо, Серж Орьє, Абель Агілар, Аймен Абденнур, Павле Нінков (Віссам Бен Йеддер 52)
Попередження: Вахбі Хазрі 20, Дрісса Діакіте 62 - Серж Орьє 33, Абель Агілар 45, Урош Спаіч 66, Клеман Шантом 71
Видалення: Жюльєн Пальмьєрі 37

Сьогоднішній вечір футболісти "Тулузи" запам'ятають надовго. "Фіолетові" на Корсиці діяли доволі впевнено і по-спортивному зухвало, але очок взяти не змогли. "Бастії" й рідні стіни допомагали реалізовувати свої нагоди. Спочатку, на 43-ій хвилині Кесеру після пасу Хазрі не залишив шансів Аамаді врятувати свою команду. І це при тому, що на той час корсиканці грали вже у меншості – Пальмьєрі був видалений за грубу гру проти Трехо.

Неважко здогадатись, як почався другий тайм – з атак "Тулузи". Одна з них – та, що на 57-ій хвилині – завершилась результативно. Брайтвайт скористався з передачі Орьє - здавалось, гості свого вже не відпустять. Але тільки здавалось... Насправді ж, "Бастія", навіть, в меншості не те, що не пропустила більше, а й знайшла ще свій момент попереду. Це Ромарік найвправнішим виявився в штрафному майданчику гостей. 1:2 – болісна поразка для "Тулузи".